Обръщение на ДУ мандат 2016/2017 Момчил Корназов

СКЪПИ ЛАЙЪНС ПРИЯТЕЛИ,

Искам да споделя прекрасните си впечатления от провелата се 99-та Международна Лайънс Конвенция в град Фукуока, Япония от 24 до 28 юни 2016г.

Завърнах се с голям заряд от положителни емоции, чудесни приятелства и бих искал да ги предам на всички вас, лайънс приятелите от Дистрикт 130.

Не мога да опиша с думи ентусиазма, добронамереността и отзивчивостта на хората от целия свят, съпричастни на хуманните идеи на Лайънс. Почувствах гордост, че движението съществува вече 99 години и съм част от него.

България получи достойно внимание от настоящия Международен президент Bob Corlew. Неговото мото за 2016-2017г. лайънс година е: „New Mountains to Climb“.

Международният президент ни насърчава към „изкачване на нови върхове“ с нови предизвикателства. Всички усилия трябва да насочим за достойно посрещане на 100 годишнината на Лайънс.

Използвам случая да честитя избора и даденото доверие от клубовете на новите президенти! Приканвам новите ръководства да използват времето през летния период за планиране целите през новата лайънс година. Добре е да се продължава започнатото и да се мисли как да се привличат нови съмишленици.

Напомням, че клубовете, които имат задължения към АЛК и МАЛК, няма да имат право на глас на предстоящото Общо събрание.

Пожелавам да се видим в началото на м. септември 2016г. в гр. Несебър на Общото събрание, отпочинали, заредени с нови идеи и ентусиазъм за работа през новата Лайънс Година!

РАЗЧИТАМ НА ВСИЧКИ ВАС ЗА ДОСТИГАНЕ НА ПО-ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕЗ НАСТОЯЩАТА ГОДИНА И ЗАЕДНО ДА ПОСРЕЩНЕМ ЕВРОПА ФОРУМ 2016 СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ ПОДОБАВАЩО!!!

С уважение:

МОМЧИЛ КОРНАЗОВ