ЕКО ФОТО КОНКУРС ОКОЛНА СРЕДА - 2016/2017

30 Nov, 2016

За 1-ва година Дистрикт 130 – България ще участва в отганизираният от Lions Clubs International международен “ЕКО ФОТО КОНКУРС ОКОЛНА СРЕДА”. Конкурса обхваща предложения от членове на Лайънс и Лео, изобразяващи околната среда. Оценката е на база оригиналност, художествени достойнства и техническо качество. Допустими до конкурса са всички снимки, илюстриращи теми от природата (например растения, животни, природни феномени, и др.).

Снимките представят околната среда в общността и територията, където Лайънс/Лео клуб служи. В конкурса се приемат само оригинални, необработвани и авторски снимки. Снимките се представят в електронен (JPG, макс. размер 4МВ) или хартиен формат (фотохартия със стандартни размери 20.3 х 25.4 см). Тази година в конкурса взеха участие 12 фотографии, а за оценяването беше сформира комисия за подбор на номинирани за награждаване в състав:

1. Момчил Корназов – Дистрикт управител на Дистрикт 130 – България с мандат 2016-2017г.
2. Стефан Георгиев – Председател на комисия Международен лайънс детски конкурс „ПЛАКАТ ЗА МИР“ 2011-2017 и Паст Президент на ЛК Варна 2010-2011г.
3. Георги Филипов – Графичен дизайнер и Паст президент на ЛК Варна 2003-2006г.
4. Георги Янев – Художник
5. Боян Янев – Художник
6. Николай Николов – президент на ЛК Панагюрище с мандат 2016-2017г.
7. Евгени Стефанова – ЛК Габрово
8. Елена Пагелска – ЛК Панагюрище

Заседанието на комисията се проведе от 18:00ч. на 25.11.2015г. в Суис-Белхотел гр. Варна и бяха обявявени следните първа, втора и трета награди: Фотографията с която България да бъде представена на международното ниво на конкурса беше отредена на

Мима Енчева от ЛК Стара Загора – Августа:

Втора награда печели Елица Табакова от ЛК «Русе – Сексагинта Приста»:

С трета награда е отличена Зина Костадинова Гочева от ЛК «Свилена» гр. Свиленград.

Резултатите от класациатя ще бъдат оповестени на интернет страниците на Д-130: http://www.lions.bg. LIONS CLUBS INTERNATIONAL ще изложи всички предложения в международния етап на Международната Лайънс конвенция в Чикаго, през юни 2017г.;
Регистрираните участници в конвенцията имат право да гласуват за техните предпочитани снимки а трите снимки, които регистрират най- много гласове ще спечелят 1-ва, 2-ра и 3-та награда и ще бъдат качени на интернет страницата на LCI.

Л. СТЕФАН ГЕОРГИЕВ,

председатен на комисия „КОНКУРС ПЛАКАТ ЗА МИР” МАНДАТ 2011-2017,