Ден на Лайънс в ООН

ЛК Стара Загора - Августа

Тази година Лайънс движението отбелязва своята стогодишнина. За 72 година се чества Денят на Лайънс движението в Организацията на обединените нации.

По този повод президентите на трите Лайънс клуба в Стара Загора направиха отчет на дейността си за изминалата година. Сред основните им постижения са 12-то издание на спортните игри за деца Лиониада, отбелязването на деня на белия бастун, откриването на спортни площадки, организацията на трета винарска лайънс среща, където са събрани средства за лечението на Михаил Иванов.

Лайънс клуб Стара Загора – Августа бе определен през миналата година за клуб на годината, а наскоро бе отличен по повод деня на Лайънс движението.

Лайънс клуб -  Стара Загора пък е най-новият клуб в града. Основната дейност на клуба в деветте месеца от създаването му до момента е подпомагането на музикалното училище Христина Морфова, на което са дарени крайно необходими нови музикални инструменти. Кулминацията на сътрудничеството с музикалното училище е предстоящият съвместен концерт с Държавна опера – Стара Загора на 27 април, който ще бъде излъчен пряко в ефира на Радио Стара Загора.